1
$0.6720
$0.6720
10
$0.5824
$5.8240
100
$0.4032
$40.3200
500
$0.3360
$168.0000
1000
$0.2912
$291.2000
2000
$0.2576
$515.2000
5000
$0.2464
$1,232.0000
10000
$0.2240
$2,240.0000
25000
$0.2240
$5,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | WeEn Semiconductors Co., Ltd |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Triac Type | Logic - Sensitive Gate |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 12 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 12.5A, 13.7A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Supplier Device Package | SC-73 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 1 A |
| Voltage - Off State | 800 V |