
1
$0.3248
$0.3248
10
$0.2576
$2.5760
25
$0.2464
$6.1600
50
$0.2240
$11.2000
100
$0.1904
$19.0400
250
$0.1904
$47.6000
500
$0.1680
$84.0000
1000
$0.1344
$134.4000
3000
$0.1232
$369.6000
6000
$0.1232
$739.2000
15000
$0.1232
$1,848.0000
30000
$0.1120
$3,360.0000
75000
$0.1120
$8,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAIYO YUDEN |
| Series | BR, L Type |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1007 (2518 Metric) |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 104mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant | 130MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.6A |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |
| Supplier Device Package | 1007 (2518 Metric) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Inductance | 1 µH |
| Current Rating (Amps) | 1 A |