3000
$0.2800
$840.0000
6000
$0.2576
$1,545.6000
15000
$0.2464
$3,696.0000
30000
$0.2352
$7,056.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Current Rating (Amps) | 30mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 400MHz |
| Configuration | N-Channel Dual Gate |
| Gain | 31dB |
| Technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| Noise Figure | 0.9dB |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Voltage - Rated | 6 V |
| Voltage - Test | 5 V |
| Current - Test | 19 mA |