
1
$0.4256
$0.4256
10
$0.3024
$3.0240
100
$0.1568
$15.6800
500
$0.1344
$67.2000
1000
$0.1008
$100.8000
3000
$0.0896
$268.8000
6000
$0.0896
$537.6000
9000
$0.0784
$705.6000
30000
$0.0784
$2,352.0000
75000
$0.0672
$5,040.0000
150000
$0.0672
$10,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | IR (Infineon Technologies) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | LAST_TIME_BUY |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | PNP - Pre-Biased |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 2.5mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 50mA, 5V |
| Supplier Device Package | PG-SOT23 |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50 V |
| Power - Max | 330 mW |
| Frequency - Transition | 150 MHz |
| Resistor - Base (R1) | 2.2 kOhms |
| Resistor - Emitter Base (R2) | 10 kOhms |