1
$0.3808
$0.3808
10
$0.2688
$2.6880
100
$0.1344
$13.4400
500
$0.1120
$56.0000
1000
$0.0784
$78.4000
2000
$0.0672
$134.4000
4000
$0.0672
$268.8000
8000
$0.0560
$448.0000
12000
$0.0448
$537.6000
28000
$0.0448
$1,254.4000
100000
$0.0336
$3,360.0000
200000
$0.0336
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Sanyo Semiconductor/onsemi |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | SOT-563, SOT-666 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 2 NPN (Dual) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power - Max | 500mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 420 @ 2mA, 5V |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Supplier Device Package | SOT-563 |