
1
$0.2352
$0.2352
10
$0.1568
$1.5680
100
$0.0784
$7.8400
500
$0.0672
$33.6000
1000
$0.0448
$44.8000
2000
$0.0336
$67.2000
5000
$0.0336
$168.0000
10000
$0.0336
$336.0000
30000
$0.0336
$1,008.0000
50000
$0.0224
$1,120.0000
100000
$0.0224
$2,240.0000
250000
$0.0224
$5,600.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | 1 NPN, 1 PNP |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Power - Max | 300mW |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 5mA, 100mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 15nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 200 @ 2mA, 5V |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |