1
$6.9552
$6.9552
10
$5.2864
$52.8640
25
$5.1520
$128.8000
50
$4.7264
$236.3200
100
$4.4576
$445.7600
350
$3.8416
$1,344.5600
700
$3.7184
$2,602.8800
1050
$3.5952
$3,774.9600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK EPCOS |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 350µH |
| Size / Dimension | 1.090" L x 0.287" W (27.69mm x 7.29mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 10/100/1000 Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.341" (8.66mm) |