1
$3.0464
$3.0464
10
$2.4416
$24.4160
25
$1.9824
$49.5600
50
$1.9264
$96.3200
100
$1.8816
$188.1600
250
$1.8256
$456.4000
500
$1.6128
$806.4000
1000
$1.4336
$1,433.6000
5000
$1.3104
$6,552.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK EPCOS |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 350µH |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.272" W (12.70mm x 6.90mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 10/100 Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1CT:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.230" (5.85mm) |