
1
$4.1664
$4.1664
10
$3.7408
$37.4080
25
$3.5392
$88.4800
100
$3.0688
$306.8800
250
$2.9120
$728.0000
800
$2.7664
$2,213.1200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SIP Module |
| Output Type | Digital |
| Type | Hall Effect |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage - Supply | 4V ~ 24V |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Frequency | 12 kHz |