
1
$0.1680
$0.1680
10
$0.1344
$1.3440
25
$0.1232
$3.0800
50
$0.1120
$5.6000
100
$0.1008
$10.0800
250
$0.0896
$22.4000
500
$0.0896
$44.8000
1000
$0.0672
$67.2000
3000
$0.0672
$201.6000
5000
$0.0560
$280.0000
10000
$0.0560
$560.0000
25000
$0.0560
$1,400.0000
50000
$0.0560
$2,800.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Arlitech Electronic Corp. |
| Series | ATNR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1212 (3030 Metric) |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 160mOhm Max |
| Current - Saturation (Isat) | 1.3A |
| Material - Core | Nickel Zinc Ferrite (NiZn) |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Supplier Device Package | 1212 |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Inductance | 2.2 µH |
| Current Rating (Amps) | 1.3 A |