
1
$1.9712
$1.9712
10
$1.7696
$17.6960
25
$1.6688
$41.7200
100
$1.4224
$142.2400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Analog Technologies, Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Output Type | Single Ended, Rail-to-Rail |
| Amplifier Type | Standard |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Supply | 4.2mA |
| Slew Rate | 232V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 195 MHz |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Output / Channel | 120 mA |
| -3db Bandwidth | 79 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |