
1
$5.5216
$5.5216
10
$5.2304
$52.3040
50
$4.9392
$246.9600
100
$4.6480
$464.8000
500
$4.5024
$2,251.2000
1000
$3.8640
$3,864.0000
2500
$3.6288
$9,072.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Abracon |
| Series | ASSFLP |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS |
| Function | Standby |
| Programmable Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±1.50%, Center Spread |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Frequency Stability (Total) | ±50ppm |
| Available Frequency Range | 8 MHz ~ 160 MHz |
| Base Resonator | Crystal |