
1
$12.6896
$12.6896
10
$11.6592
$116.5920
25
$11.1776
$279.4400
100
$9.8448
$984.4800
250
$9.3632
$2,340.8000
500
$8.7584
$4,379.2000
1000
$8.0304
$8,030.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Magnetic |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.48GHz |
| Applications | Wi-Fi |
| Gain | 2dBi |
| Termination | SMA |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Height (Max) | 4.764" (121.00mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.44GHz |
| RF Family/Standard | WiFi |