
1
$1.9600
$1.9600
5
$1.8480
$9.2400
10
$1.6800
$16.8000
15
$1.5120
$22.6800
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allied Components International |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 350µH |
| Size / Dimension | 0.516" L x 0.281" W (13.10mm x 7.15mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 10/100 Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.244" (6.20mm) |