
1
$0.2912
$0.2912
10
$0.2352
$2.3520
25
$0.2240
$5.6000
50
$0.2016
$10.0800
100
$0.1792
$17.9200
250
$0.1680
$42.0000
500
$0.1568
$78.4000
1000
$0.1232
$123.2000
2000
$0.1232
$246.4000
4000
$0.1232
$492.8000
6000
$0.1120
$672.0000
10000
$0.1120
$1,120.0000
50000
$0.1008
$5,040.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Arlitech Electronic Corp. |
| Series | AHNR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 0810 (2025 Metric) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Shielded |
| Type | Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| DC Resistance (DCR) | 450mOhm |
| Current - Saturation (Isat) | 1A |
| Material - Core | Metal Composite |
| Inductance Frequency - Test | 1 MHz |
| Supplier Device Package | 0810 |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Inductance | 10 µH |
| Current Rating (Amps) | 1 A |