1
$0.5264
$0.5264
10
$0.4480
$4.4800
25
$0.4256
$10.6400
100
$0.3360
$33.6000
250
$0.3136
$78.4000
500
$0.2688
$134.4000
1000
$0.2016
$201.6000
3000
$0.1904
$571.2000
6000
$0.1792
$1,075.2000
15000
$0.1680
$2,520.0000
30000
$0.1568
$4,704.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Zetex Semiconductors (Diodes Inc.) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Temperature Compensated |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output Type | Open Drain |
| Polarization | North Pole, South Pole |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Function | Omnipolar Switch |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 28V |
| Technology | Hall Effect |
| Sensing Range | 6mT Trip, -4.5mT Release |
| Current - Output (Max) | 55mA |
| Current - Supply (Max) | 5mA |
| Supplier Device Package | SOT-23 (Type S) |
| Test Condition | -40°C ~ 125°C |