

1
$8.9936
$8.9936
10
$7.1904
$71.9040
25
$6.6528
$166.3200
80
$5.7568
$460.5440
440
$5.3984
$2,375.2960
945
$5.0400
$4,762.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Adjustable Bandwidth |
| Package / Case | 14-VFLGA |
| Output Type | I2C, SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Digital |
| Axis | X, Y, Z |
| Acceleration Range | ±2g, 4g, 8g, 16g |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Bandwidth | 0.05Hz ~ 1.6kHz |
| Supplier Device Package | 14-LGA (3x5) |
| Sensitivity (LSB/g) | 256 (±2g) ~ 32 (±16g) |