
1
$8.8032
$8.8032
10
$7.9520
$79.5200
98
$6.5856
$645.3888
294
$6.2832
$1,847.2608
588
$5.7344
$3,371.8272
1078
$4.9952
$5,384.8256
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | XFET® |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.13% |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Temperature Coefficient | 10ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Input | 4.6V ~ 18V |
| Reference Type | Series |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 3.75mA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.096V |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz | 1.8µVp-p |
| Current - Output | 10 mA |