
1
$20.8096
$20.8096
10
$19.1296
$191.2960
25
$18.3344
$458.3600
100
$16.1504
$1,615.0400
250
$15.3552
$3,838.8000
500
$14.3696
$7,184.8000
2500
$12.6784
$31,696.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 64-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Audio |
| Data Interface | I2C, I2S, SPI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Analog | 1.7V ~ 1.98V |
| Voltage - Supply, Digital | 0.85V ~ 1.21V |
| Resolution (Bits) | 24 b |
| Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ | 106 / 110 |
| Number of ADCs / DACs | 3 / 1 |
| S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ | 106 / 110 |
| Sigma Delta | No |
| Supplier Device Package | 64-LFCSP-SS (9x9) |