
1
$11.0880
$11.0880
10
$10.0240
$100.2400
25
$9.5536
$238.8400
100
$8.2992
$829.9200
250
$7.9184
$1,979.6000
500
$7.2240
$3,612.0000
1000
$6.2944
$6,294.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | iCoupler® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Modulator |
| Data Interface | Serial |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V, 4.5V ~ 5.25V |
| Sampling Rate (Per Second) | 10M |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Number of Channels | 1 |