
1
$12.2640
$12.2640
5
$11.7600
$58.8000
10
$11.1440
$111.4400
15
$10.9200
$163.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allied Components International |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Inductance | 120µH |
| Size / Dimension | 0.549" L x 0.490" W (13.95mm x 12.45mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Transformer Type | LAN 10G Base-T |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:1CT |
| Height - Seated (Max) | 0.235" (5.97mm) |