
1
$0.6160
$0.6160
10
$0.5040
$5.0400
50
$0.4592
$22.9600
100
$0.4032
$40.3200
500
$0.3920
$196.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TXC Corporation |
| Series | 9C |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Product Status | OBSOLETE |
| Package / Case | HC-49/US |
| Load Capacitance | 18pF |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | MHz Crystal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Frequency Stability | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±30ppm |
| Operating Mode | 3rd Overtone |
| Height - Seated (Max) | 0.161" (4.10mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms |
| Frequency | 64 MHz |