
1
$8.6912
$8.6912
10
$7.8512
$78.5120
25
$7.4928
$187.3200
100
$6.5072
$650.7200
250
$6.2160
$1,554.0000
500
$5.6672
$2,833.6000
1000
$4.9280
$4,928.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Fluorosilicone Nickel Graphite |
| Length | 1.740" (44.20mm) |
| Shape | Rectangle |
| Type | Gasket |
| Width | 0.689" (17.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 160°C |
| Height | 0.063" (1.60mm) |