
1
$5.7008
$5.7008
10
$5.1184
$51.1840
25
$4.8384
$120.9600
100
$4.1888
$418.8800
250
$3.9760
$994.0000
500
$3.5728
$1,786.4000
1000
$3.0128
$3,012.8000
2500
$2.8560
$7,140.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TE Kemtron |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Silicone Nickel Graphite |
| Length | 1.409" (35.80mm) |
| Shape | Rectangle |
| Type | Gasket |
| Width | 0.689" (17.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 160°C |
| Height | 0.031" (0.80mm) |