1
$7.0112
$7.0112
10
$6.0704
$60.7040
50
$5.4544
$272.7200
100
$4.7376
$473.7600
500
$4.2784
$2,139.2000
1000
$3.9760
$3,976.0000
2000
$3.8976
$7,795.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKO / Murata |
| Series | BBSC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±15% |
| Features | High Reliability, Low Profile |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.031" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Height | 0.017" (0.44mm) |
| Applications | High Stability |
| ESL (Equivalent Series Inductance) | 100pH |
| Capacitance | 10000 pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 500 mOhms |
| Voltage - Breakdown | 30 V |