
1
$8.4112
$8.4112
50
$7.5264
$376.3200
100
$6.6976
$669.7600
500
$5.4544
$2,727.2000
1000
$5.3424
$5,342.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | WCAP-CSGP |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.106" (2.70mm) |
| Capacitance | 22 µF |