
1
$151.7936
$151.7936
10
$146.7312
$1,467.3120
25
$136.6176
$3,415.4400
50
$126.4928
$6,324.6400
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Series | 800A |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Wire Leads |
| Turns Ratio - Primary:Secondary | 1:4 |
| Frequency Range | 50Hz ~ 15kHz |
| Height - Seated (Max) | 1.250" (31.75mm) |
| Frequency Response | ±0.5dB |
| Power Level | 15dB |