
1
$12.9808
$12.9808
10
$11.7264
$117.2640
25
$11.1776
$279.4400
80
$9.7104
$776.8320
240
$9.2736
$2,225.6640
480
$8.4560
$4,058.8800
960
$7.3584
$7,064.0640
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | PCM, Filter |
| Data Interface | PCM Audio Interface |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage - Supply, Digital | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of ADCs / DACs | 4 / 4 |
| Sigma Delta | No |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |