
1
$69.7648
$69.7648
10
$65.5424
$655.4240
25
$63.4256
$1,585.6400
100
$58.7776
$5,877.7600
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | PCTEL |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Features | Cable - 2.2m, LNA, Filter |
| Mounting Type | Magnetic, Screw |
| Frequency Range | 1.568GHz ~ 1.618GHz |
| Applications | GLONASS, GNSS, GPS, QZSS |
| Gain | 3dBic |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | IP67 |
| Number of Bands | 1 |
| Antenna Type | Module |
| Height (Max) | 0.535" (13.60mm) |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 1.593GHz |
| RF Family/Standard | Navigation |