
1
$19.0512
$19.0512
10
$14.5152
$145.1520
25
$13.3840
$334.6000
50
$12.9248
$646.2400
150
$12.7008
$1,905.1200
300
$12.2528
$3,675.8400
450
$11.7936
$5,307.1200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-POETI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.920" L x 0.830" W (23.37mm x 21.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Planar |
| Frequency | 200 ~ 700kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Power Over Ethernet (PoE) |
| Voltage - Primary | 40 ~ 57V |
| Voltage - Auxiliary | 12V |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 100µH @ 10kHz |