
1
$18.6368
$18.6368
10
$13.7648
$137.6480
25
$12.7120
$317.8000
50
$12.2864
$614.3200
150
$11.9504
$1,792.5600
300
$11.7824
$3,534.7200
450
$11.6480
$5,241.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-POETI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.920" L x 0.830" W (23.37mm x 21.08mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Style | Laminated Core |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Forward, Push-Pull Converters |
| Voltage - Isolation | 2250V |
| Intended Chipset | UCC2897A |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 153µH @ 10kHz |