
1
$8.1424
$8.1424
10
$6.1936
$61.9360
25
$6.0256
$150.6400
50
$5.5440
$277.2000
125
$5.2080
$651.0000
250
$5.0512
$1,262.8000
625
$4.8832
$3,052.0000
1250
$4.7264
$5,908.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-FLYTI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 250kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Voltage - Primary | 18 ~ 36V |
| Voltage - Auxiliary | 10V @ 20mA |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.571" (14.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 21µH @ 10kHz |