
1
$0.8512
$0.8512
10
$0.7504
$7.5040
25
$0.7056
$17.6400
100
$0.5712
$57.1200
250
$0.5264
$131.6000
500
$0.4480
$224.0000
1000
$0.3584
$358.4000
2500
$0.3136
$784.0000
5000
$0.2912
$1,456.0000
12500
$0.2800
$3,500.0000
25000
$0.2688
$6,720.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74LVC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Logic Type | Binary Counter |
| Reset | Synchronous |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Direction | Up |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Timing | Synchronous |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage - Supply | 1.2 V ~ 3.6 V |
| Count Rate | 150 MHz |
| Number of Bits per Element | 4 |