
1
$1.1200
$1.1200
10
$1.0080
$10.0800
25
$0.9520
$23.8000
100
$0.7840
$78.4000
250
$0.7280
$182.0000
500
$0.6496
$324.8000
1000
$0.5040
$504.0000
2500
$0.3920
$980.0000
5000
$0.3584
$1,792.0000
12500
$0.3472
$4,340.0000
25000
$0.3360
$8,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | 74HCT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | Clock |
| Frequency - Max | 21MHz |
| Type | Phase Lock Loop (PLL) |
| Input | Clock |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Ratio - Input:Output | 2:3 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| PLL | Yes |
| Divider/Multiplier | No/No |
| Number of Circuits | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |