
1
$1.0416
$1.0416
10
$0.7504
$7.5040
50
$0.6496
$32.4800
100
$0.5376
$53.7600
500
$0.4368
$218.4000
1000
$0.3808
$380.8000
2500
$0.3472
$868.0000
5000
$0.3360
$1,680.0000
12500
$0.3136
$3,920.0000
25000
$0.3136
$7,840.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, 293D |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Molded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 700mOhm @ 100kHz |
| Manufacturer Size Code | D |
| Height - Seated (Max) | 0.122" (3.10mm) |
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage - Rated | 20 V |