
1
$233.1280
$233.1280
10
$216.4848
$2,164.8480
25
$208.1520
$5,203.8000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Signal Transformer |
| Series | - |
| Package | Box |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 133.40mm L x 142.90mm W |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Laminated Core |
| Weight | 20 lbs (9.1 kg) |
| Termination Style | Solder, Quick Connect |
| Primary Winding(s) | Single, Multiple Taps |
| Secondary Winding(s) | Dual |
| Power - Max | 600VA |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Current - Output (Max) | Parallel 50A, Series 25A |
| Voltage - Primary | 105V, 115V, 125V |
| Height - Seated (Max) | 111.10mm |
| Voltage - Secondary (Full Load) | Parallel 12V, Series 24V |
| Center Tap | Yes |