1
$0.4704
$0.4704
10
$0.4032
$4.0320
100
$0.2800
$28.0000
500
$0.2240
$112.0000
1000
$0.1792
$179.2000
3000
$0.1568
$470.4000
6000
$0.1568
$940.8000
9000
$0.1456
$1,310.4000
30000
$0.1344
$4,032.0000
75000
$0.1344
$10,080.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Good Ark Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 3.6 V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 9 Ohms |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Power - Max | 3 W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5 V @ 200 mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 75 µA @ 1 V |