
1
$8.6912
$8.6912
75
$6.7648
$507.3600
150
$5.8688
$880.3200
1050
$4.9280
$5,174.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, 194D |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1005 (2512 Metric) |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Conformal Coated |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | A |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) |
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |