
10
$2.2400
$22.4000
100
$2.1840
$218.4000
500
$2.0832
$1,041.6000
1000
$2.0048
$2,004.8000
1000
$2.0048
$2,004.8000
3000
$1.9600
$5,880.0000
3000
$1.9600
$5,880.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SUZHOU HANGJING ELEC&TECH CO., LTD |
| Series | 1553P |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVPECL |
| Function | Enable/Disable |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 10mA |
| Height - Seated (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Frequency | 195.3125 MHz |
| Base Resonator | Crystal |