
1
$1.6352
$1.6352
10
$1.2208
$12.2080
50
$1.1200
$56.0000
100
$0.9184
$91.8400
500
$0.7280
$364.0000
1000
$0.6496
$649.6000
2000
$0.6048
$1,209.6000
4000
$0.5824
$2,329.6000
10000
$0.5600
$5,600.0000
14000
$0.5488
$7,683.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.085" (2.16mm) |
| Capacitance | 10 µF |