
1
$1.6128
$1.6128
10
$1.2096
$12.0960
50
$1.0976
$54.8800
100
$0.9072
$90.7200
500
$0.7168
$358.4000
1000
$0.6384
$638.4000
2000
$0.5936
$1,187.2000
4000
$0.5712
$2,284.8000
10000
$0.5488
$5,488.0000
14000
$0.5376
$7,526.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.072" (1.83mm) |
| Capacitance | 22 µF |