
1
$0.7504
$0.7504
10
$0.5264
$5.2640
50
$0.4480
$22.4000
100
$0.3584
$35.8400
500
$0.3024
$151.2000
1000
$0.2576
$257.6000
3000
$0.2352
$705.6000
6000
$0.2240
$1,344.0000
9000
$0.2128
$1,915.2000
15000
$0.2128
$3,192.0000
30000
$0.2016
$6,048.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Thickness (Max) | 0.054" (1.37mm) |
| Capacitance | 1000 pF |