
1
$1.3664
$1.3664
10
$1.0192
$10.1920
50
$0.9296
$46.4800
100
$0.7616
$76.1600
500
$0.6048
$302.4000
1000
$0.5376
$537.6000
3000
$0.5040
$1,512.0000
6000
$0.4816
$2,889.6000
9000
$0.4704
$4,233.6000
15000
$0.4592
$6,888.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.02pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.029" (0.73mm) |
| Capacitance | 0.5 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |