
1
$1.1872
$1.1872
10
$0.8848
$8.8480
50
$0.8064
$40.3200
100
$0.6608
$66.0800
500
$0.5264
$263.2000
1000
$0.4704
$470.4000
3000
$0.5152
$1,545.6000
6000
$0.4928
$2,956.8000
9000
$0.4816
$4,334.4000
15000
$0.4704
$7,056.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.02pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.029" (0.73mm) |
| Capacitance | 0.4 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |