
1
$14.4928
$14.4928
40
$10.5056
$420.2240
80
$8.6800
$694.4000
440
$7.6048
$3,346.1120
960
$7.1904
$6,902.7840
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Luna Optoelectronics (Advanced Photonix) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-46-2 Lens Top Metal Can |
| Wavelength | 900nm ~ 1700nm |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Color - Enhanced | Infrared (NIR)/Red |
| Responsivity @ nm | 0.83 A/W @ 1300nm, 0.95 A/W @ 1550nm |
| Active Area | 0.06mm Dia |
| Current - Dark (Typ) | 50pA |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 35 V |